o NAS

KIM JESTEŚMY?

 

Toastmasters Business Club tworzą ludzie tacy jak Ty – przedsiębiorcy, handlowcy, właściciele firm. Na spotkaniach uczą się, jak skutecznie przemawiać, ale też dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Historia i członkowie

Toastmasters Business Club (TMBC) został założony 17. Maja 2017 roku przez Anię Milcarek i Adriana Wrocińskiego. Jesteśmy jednym z 70 klubów w Polsce. Należymy do Rejonu C3 (Area C3), w Dystrykcie 108 (District 108).
W Polsce do społeczności Toastmasters należy ok 2000 osób. Nasz klub posiada obecnie 16 aktywnych członków i wciąż otwieramy się na nowe osoby na naszych spotkaniach.

Misja Toastmasters

Misją Klubów jest stworzenie środowiska do nauki w pozytywnej atmosferze wzajemnego wsparcia, w której każdy członek ma możliwość rozwijania sztuki komunikowania się, publicznego przemawiania i umiejętności przywódczych, czego rezultatem jest wzmocnienie wiary w siebie i rozwój osobisty.
Więcej, o misji organizacji, można przeczytać na oficjalnej stronie toastmasters.orgtoastmasters.pl

Misja TMBC i charakter klubu

Misja klubu TMBC jest zbieżna z misją całej organizacji Toastmasters. TMBC tworzą ludzie tacy jak Ty – przedsiębiorcy, handlowcy, właściciele firm, liderzy i specjaliści z różnych dziedzin zawodowych. Na spotkaniach uczymy się, jak skutecznie przemawiać i jednocześnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Rozmawiamy o sprawach związanych z naszymi obszarami specjalizacji z dziedziny przedsiębiorczości, kultury firmy, organizacji, zarządzania, spraw gospodarczych czy finansowych. Jednak jest to przestrzeń również na rozmowy o lokalnych tradycjach, historii gospodarczego i kultury wielkopolski, wypoczynku, i tym, jak można zadbać o siebie.

Wartości Toastmasters

Międzynarodowe podstawowe wartości Toastmasters. 

 • Integralność
 • Szacunek
 • Służebność 
 • Doskonałość 

Ścieżki edukacyjne

Jako organizacja, która działa od 1924, Toastmasters ma szeroką ścieżkę edukacyjną dla osób, które chcą uczyć się przemawiać publicznie, poprawić swoje umiejętności komunikacji, zostać przyszłymi liderami, czy po prostu wzmocnić wiarę w siebie. 

Ogólne informacje o programach edukacyjnych możesz poczytać na ​​https://toastmasters.pl/pl/program-edukacyjny/

Jeśli interesuje Cię konkretna ścieżka edukacyjna z pełnymi opisami, są możliwe do pobrania materiały na stronie zasoby biblioteczne Toastmasters

Dlaczego TMBC?

Od pewnego czasu badamy motywacje naszych klubowiczów, dlaczego przychodzą do naszego klubu. Najczęstsze odpowiedzi, jakie się pojawią (wg kolejności) to:

 1. Atmosfera klubu (ludzie, wsparcie, nauka) 
 2. Wymiana wiedzy / doświadczeń (np. biznesowych) 
 3. Rozwój umiejętności przemawiania 
 4. Rozwój umiejętności przywódczych
 5. Wystąpienia publiczne i przełamywanie barier w mówieniu na forum
 6. Rozrywka – oderwanie się od codziennych zajęć
 7. Netowrking – budowanie sieci znajomości
 8. Zdobycie umiejętności organizacji spotkań 

Jeśli uważasz, że to miejsce właśnie dla Ciebie skontaktuj się z nami lub dołącz do naszego spotkania na żywo we WSB na ul. Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu lub online na zoom (link do spotkania umieszczamy na naszym fanpage na FB https://www.facebook.com/TMBusinessPoznan/

Można nas też obserwować na LinkedIn

Toastmasters Business Club Poznań

NAPISZ DO NAS

4 + 7 =

CZWARTEK 19.00
ul. Powstańców WLKP 2A
Budynek WSB + ZOOM